KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872036
nr 1487 2036
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Grindar III". Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:56:03
21/8 10:47:37
100 kr
21/8 23:12:31
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg